Dojazd z lotniska w Bergamo

Bergamo to popularne lotnisko wśród tanich linii lotniczych. Zobacz jak i czym dojechać z lotniska w Bergamo do miasta, a także bezpośrednio do Mediolanu.

Turyści przybywający do Mediolanu korzystają z trzech portów lotniczych – Malpensa, Linate oraz Bergamo. O dojeździe z pierwszych dwóch piszemy we wpisie Dojazd z lotniska. Tu skupimy się na całym Bergamo.

Lotnisko Bergamo – Bergamo

Każdemu przylatującemu do Bergamo polecamy zwiedzenie miasta, a dopiero kolejnego dnia przejazd pociągiem do Mediolanu.

Lotnisko Orio al Serio oddalone jest od miasta zaledwie o 5 kilometrów. Jest bardzo popularnym portem lotniczym wśród nisko budżetowych przewoźników jak Wizz Air czy Ryanair.

Airport Bus (linia nr 1) – najlepszy środek transportu do centrum miasta. Kursuje co ok. 20 minut, Pozwoli dojechać zarówno na dworzec kolejowy w Bergamo, jak i do Górnego Miasta. Czas przejazdu na dworzec kolejowy w Bergamo to zaledwie 15 minut (czas uzależniony od aktualnego natężenia ruchu).

Jest to linia miejska, strefa 3, więc obowiązują nas następujące ceny przejazdu:

Ceny biletów zaktualizowane na 2020 rok.
Bilet Opis Cena
Pojedyncza podróż z lotniska do miasta. Mozna się przesiadać w ramach miejskich linii, włącznie z kolejka funicular w ciągu 90 minut od skasowania. Jeśli posiadany bagaż ma większe rozmiary niż 20x40x60, konieczne jest kupienie drugiego takiego biletu! 2,40 euro
Bilet ważny przez 24h od pierwszego skasowani na wszystkie linie miejskie operowane przez ATB oraz TEB. Co ważne, w cenie biletu zawarty jest bagaż. 5,00 euro
Bilet ważny przez 72h od pierwszego skasowani na wszystkie linie miejskie operowane przez ATB oraz TEB. Co ważne, w cenie biletu zawarty jest bagaż. 7,00 euro

Bezpłatny przejazd dla dzieci do 1 metra wysokości.

Bilety miejskie zakupimy na lotnisku Bergamo:

  • automat na przystanku autobusowym
  • w informacji turystycznej
Punkt informacji turystycznej na lotnisku w Bergamo
Ważne
Należy pamiętać, ze nie wszystkie kursu autobusu nr 1 dojeżdżają do Górnego Miasta (Citta Alta). Zwłaszcza te wcześnie rano.

Jeśli wracacie z Bergamo na lotnisko to pamiętajcie, że najwięcej osób wsiada do autobusu na stacji kolejowej (Stazione). Duża część pozostałych przypadków jest na żądanie, więc należy machać ręką na nadjeżdżający autobus.

Lotnisko Bergamo – Mediolan

Najwygodniejszy sposób to skorzystanie z bezpośredniego autobusu kursującego między lotniskiem Bergamo, a dworcem głównym w Mediolanie. Odjazdy z Mediolanu odbywają się na oznaczonych przystankach obok dworca. Koszt przejazdu w jedną stronę to 8,00 euro, a autobusy kursują co kilkanaście minut (najdłuższa przerwa to 30 minut) w zależności od pory dnia.

Bilet nie kupujecie na konkretną godzinę tylko dany dzień. Można go wykorzystać o dowolnej porze dnia.

Czas przejazdu to 1 godzina.

Innym sposobem jest oczywiście dojazd do na stację kolejową w Bergamo i przejazd do Mediolanu pociągiem. Koszt biletu na pociąg to 5,50 euro. Doliczając do tego przejazd z lotniska na stację kolejową wychodzi bardzo podobnie co bezpośredni przejazd autobusem.

Autor Beata i Tomasz Filak

Podróżujemy, a na co dzień zajmujemy się turystyką. Sprzedaż agencyjna wczasów i wycieczek, pilotowanie grup w Polsce oraz Europie. Więcej w linku poniżej.

Dodaj komentarz

Twój adres email NIE BĘDZIE publikowany. Obowiązkowe pola są oznaczone *

*