Dojazd z lotniska

Wpis o sposobach dojazdu z lotnisk w Mediolanie do miasta. Czym i jak dojechać oraz jakie są aktualne ceny poszczególnych przewoźników.

Mediolan Malpensa

Malpensa stała się w ostatnim czasie popularnym miejscem przylotu tanich linii lotniczych. Już nie tylko do Bergamo, ale również na Malpensę operują chociażby Wizz Air czy Ryanair.

Malpensa znajduje się dość kawałek od centrum Mediolanu. Odległość od dworca kolejowego to lekko ponad 50 kilometrów. Jest to bardzo podobna odległość od centrum Mediolanu co port lotniczy Orio al Serio w Bergamo.

Bergamo to jednak malutkie, regionalne lotnisko, natomiast Malpensa to drugie największe lotnisko Włoch!

Z lotniska Mediolan Malpensa do centrum Mediolanu dojedziemy:

Bezpośredni autobus – kursuje co 20 – 30 minut w zależności od pory dnia zarówno z Terminalu 1 jak i Terminalu 2. W cenę wliczony jest bagaż. Bilet kupujemy na dany dzień, nie jest istotne o której godzinie z niego skorzystamy. Cena przejazdu: 8,00 euro. Czas przejazdu do dworca w Mediolanie: ok. 1 godzina.
Dojazd z lotniska Mediolan Malpensa autobusem
Pociąg – z obu terminali lotniskowych odjeżdża pociąg. Kursuje co ok. 30 minut, a czas przejazdu na główny dworzec kolejowy to 50 minut. Cena za przejazd jest wyższa niż autobus, bo 13,00 euro.
Malpensa Express

Mediolan – Linate

Port lotniczy Linate obsługuje w dużej mierze połączenia krajowe, czarterowe (wakacyjne) oraz krótsze międzynarodowe. Operuje tu głównie Alitalia, ale również np. British Airways, a z tańszych linii kilka tras ma Easy Jet. Do tej pory z Polski chyba nie operowała tu żadna linia lotnicza.

Lotnisko znajduje się bardzo blisko Mediolanu – od dworca kolejowego dzieli go tylko 7 kilometrów.

Czym dojechać?

Autobus miejski – linia 73. Dojedziemy nią do przystanku metra Duomo (M1 i M3) czyli do ścisłego centrum. Jedzie dokladnie prosto z lotniska wzdłuż wschodnich dzielnic. Częstotliwość bardzo duża, bo kursy odbywają się co kilkanaście minut. Długi jest jednak czas przejazdu, bo cała trasa to lekko ponad 50 minut

Cena: Jest to strefa Mi1 – Mi3 stąd bilet normalny to koszt 2,00 euro.

Źródło: transportinfo.com
Bezpośredni autobus – autobusy odjeżdżają co 30 minut, a przejazd na główny dworzec kolejowy w Mediolanie zajmuje im ok. 25 minut. Cena biletu to 5,00 euro i zawiera przewóz bagażu.

Mediolan Bergamo

Dojeździe z lotniska w Bergamo poświęciliśmy osobny wpis – Dojazd z lotniska Mediolan Bergamo

Autor Beata i Tomasz Filak

Podróżujemy, a na co dzień zajmujemy się turystyką. Sprzedaż agencyjna wczasów i wycieczek, pilotowanie grup w Polsce oraz Europie. Więcej w linku poniżej.

Dodaj komentarz

Twój adres email NIE BĘDZIE publikowany. Obowiązkowe pola są oznaczone *

*