Noclegi

Gdzie szukać noclegów, jakie są plusy i minusy nocowania w centrum, a jakie na obrzeżach Mediolanu? Kiedy rezerwować noclegi i z jakimi kosztami się liczyć?

Do pobytu w Mediolanie przemierzaliśmy się dwukrotnie. Tanie bilety lotnicze to nie wszystko. Zanim dokonacie zakupu biletów, sprawdźcie możliwości noclegowe. Mediolan jest obleganym miastem, a baza noclegowa dość droga. Tańsze obiekty sprzedają się odpowiednio wcześniej.

Gdzie nocować?

Centrum miast jest drogie, nawet bardzo. Zdecydowanie bardziej polecamy dalsze dzielnice, ale pod warunkiem bliskości stacji metra. Metrem dostaniemy się w kilkanaście minut do centrum miasta, a nocowanie na obrzeżach ma sporo plusów:

  • dużo niższe ceny noclegów
  • dużo niższe ceny w lokalnych restauracjach gdzie żywią się miejscowi. Pizza potrafi kosztować kilka, a nie kilkanaście euro.
  • dostępność dyskontów. W centrum sklepów mało, a w tych które są, ceny są wysokie.
  • spokojniej

Na swój pobyt w Mediolanie wybraliśmy hotel Bogart. Skromny, typowo włoski ze śniadaniami w cenie! Na tle pozostałych obiektów był w świetnej cenie. Zaraz obok park z placem zabaw, gdzie spędzaliśmy wieczory z małą Zuzią wśród lokalnych mieszkańców. Obok również duży market Conad, w którym można było zrobić zakupy w niskich cenach. Aktualną dostępność możecie sprawdzić na poniższym widgecie:

Pod kątem szukania noclegów polecamy portal HotelsCombined, hdyż przeszukuje wiele portali zajmujących się rezerwacją noclegów. Dzięki temu możecie znaleźć najlepszą aktualnie taryfę na dany obiekt. Odkąd portal kupił Booking Holdings, wśród przeszukiwanych portali znajduje się również popularny Booking.com.

Kilka zdjęć z hotelu Bogart:

Autor Beata i Tomasz Filak

Podróżujemy, a na co dzień zajmujemy się turystyką. Sprzedaż agencyjna wczasów i wycieczek, pilotowanie grup w Polsce oraz Europie. Więcej w linku poniżej.

Dodaj komentarz

Twój adres email NIE BĘDZIE publikowany. Obowiązkowe pola są oznaczone *

*