Stadion San Siro

San Siro to kultowy stadion piłkarski znany wśród kibiców na całym świecie. To tu swoje mecze rozgrywają dwa kluby – AC Milan oraz Inter!

San Siro to największy stadion piłkarski we Włoszech. Jest w stanie pomieścić 80 tysięcy widzów. Swoją nazwę wziął od nazwy dzielnicy w której się znajduje.

Stadion znany również jako Stadio Giuseppe Meazza. Meazza był słynnym piłkarzem obu mediolańskich klubów, w których występował w latach ’20, ’30 i ’40 XX wieku.

Stadion San Siro

Są to już prawdopodobnie ostatnie chwile tego obiektu, gdyż obie drużyny uzgodniły budowę nowego stadionu piłkarskiego.

Dlaczego nowy?

Stadion ma już swoje lato. San Siro powstał w 1926 roku i niezwkosztowne byłoby ciągykle niewykle kosztowne byłoby ciągłe modernizowanie i udoskonalanie obiektu.

Nowy stadion miałby stanąć obok legendarnego obiektu. Planowany termin ukończenia to 2022 rok. Władze klubów planują wyburzenie obecnego obiektu, czemu sprzeciwia się spora rzesza fanów. Jak widać – to ostatni moment aby zwiedzić legendarne San Siro 🙂

Zwiedzanie San Siro – ceny

Cennik aktualny na rok 2020
Bilet Cena
Normalny 18,75 euro
Dziecko (7 – 14 lat) 13,75 euro

Dzieci do 7 lat wstęp bezpłatny.

Stadion San Siro

Zwiedzanie – trasa

Podczas zwiedzania stadionu zobaczycie najciekawsze miejsca, trybuny, a także tunel, którym piłkarze wychodzą na murawę. Aktualnie po remoncie dostępne jest stadionowe muzeum, w którym znajdziecie trochę pucharów i przedmiotów związanych z oboma klubami.

Trasa zwiedzania kończy się na stadionowym sklepie, gdzie można zakupić liczne pamiątki i gadżety związane z klubami oaz ze stadiionem.

Uwaga
Fani drużyny AC Milan mogą być zainteresowani dedykowanym muzeum ich klubu w Casa Milan.

Kiedy zwiedzać?

Możliwość zwiedzania San Siro przez cały rok w godzinach 9:30 – 18:00. W sezonie zimowym do 17:00.

Nieczynne 1 stycznia, 1 maja, 25 grudnia oraz niedzielę wielkanocną. Nie ma oczywiście możliwości zwiedzania w dniach meczowych.

Rezerwując wstęp na stadion online wskazujesz tylko dzień, nie ma konieczności podawania godziny.

Dojazd na stadion

My skorzystaliśmy z metra. Linią M1 dojedziecie na stację Lotto. Stamtąd kilkaset metrów spacerem dzieli was od obiektu.

Autor Beata i Tomasz Filak

Podróżujemy, a na co dzień zajmujemy się turystyką. Sprzedaż agencyjna wczasów i wycieczek, pilotowanie grup w Polsce oraz Europie. Więcej w linku poniżej.

Dodaj komentarz

Twój adres email NIE BĘDZIE publikowany. Obowiązkowe pola są oznaczone *

*